Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου μαθητές του σχολείου μας παρουσίασαν την εκδήλωση  για τον εορτασμό της εξέγερσης του Πολυτεχνείου που πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολικού συγκροτήματος. Γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί, παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον ένα θεατρικό δρώμενο, τραγούδια από την χορωδία, ποιήματα και  κείμενα που μας μετέφεραν στη ταραχώδη περίοδο της Δικτατορίας.

Την επιμέλεια των κειμένων και την οργάνωση της γιορτής είχε η κ .Καλφούντζου Σταυρούλα με την βοήθεια της  κ. Κυριάκου Μαγδαληνής, την μουσική επιμέλεια ο κ. Ντάλλας Εμμανουήλ, την εικαστική επιμέλεια η κ. Γιαλαμά Αναστασία μαζί με τους μαθητές και τις μαθήτριες των Γ1 και Γ3. Τέλος την τεχνική επιμέλεια της γιορτής είχε η κ. Γάλλου Ζωή.