Εν όψει του Πάσχα, ο Εθελοντικός Οργανισμός «Χαμόγελο του παιδιού» κάλεσε σε στήριξη και κάλυψη τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν και χρειάζονται την υποστήριξη όλων μας.

Το σχολείο ευαισθητοποιημένο σε παρόμοιες δράσεις συμμετείχε σε αυτή την Πασχαλινή Πανελλαδική Εκστρατεία συγκέντρωσης τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης και πρόσφερε είδη που έφεραν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας αναδεικνύοντας την έννοια της προσφοράς και δημιουργώντας παράλληλα συνθήκες αισιοδοξίας στο σχολικό περιβάλλον.

Ανταποκρίθηκαν με ευαισθησία στο κάλεσμα των υπευθύνων του Οργανισμού και εύχονται Καλή Δύναμη στο έργο του Οργανισμού.