Την Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2023 στις 12:00 στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου μας συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών, για να επιλέξει το ταξιδιωτικό γραφείο με το οποίο θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή της Γ΄ Τάξης, από τις 6 έως τις 9  Απριλίου 2023, στην Κέρκυρα.

Την επιτροπή αποτελούσαν κατά τα προβλεπόμενα από τον νόμο ως  Πρόεδρος,  ο Διευθυντής  του σχολείου και   ως  μέλη  δύο  συνοδοί εκπαιδευτικοί, η  αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και δύο μαθητές εκπρόσωποι του 15μελούς συμβουλίου.

Οι   προσφορές  που κατατέθηκαν  ήταν από τα εξής ταξιδιωτικά γραφεία:

1. Πρακτορείο BARAS TRAVEL.
  2. Πρακτορείο SPORT TRAVEL.
  3. Πρακτορείο GASSI HOLIDAYS
  4. Πρακτορείο TOURISTIKI LARISSAS
  5. Πρακτορείο GOUTZOURELAS TOURS
  6. Πρακτορείο MANDELAS TOURS
  7. Πρακτορείο HERODOTUS TOURS
  8. Πρακτορείο Thanos Tours
  9. Πρακτορείο THESSALOS tours & travel
  10. Πρακτορείο Genius travel

Η προσφορά του πρακτορείου Genius travel δεν λήφθηκε υπόψη διότι ήταν εκπρόθεσμη.

Η   επιτροπή   αποφάσισε  ομόφωνα  να  επιλέξει   ως  πιο συμφέρουσα προσφορά, την  προσφορά   του  πρακτορείου   THESSALOS tours & travel στο ξενοδοχείο «HOTEL MAGNA GRAECIA 4*» με πρωινό και ημιδιατροφή στην τιμή των 152 € για κάθε μαθητή (στην τιμή περιλαμβάνεται ο φόρος διαμονής).