Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες.

Στον σύνδεσμο που ακολουθεί θα βρείτε το πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων, που  ισχύει από τη Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Ώρες ενημέρωσης γονέων/κηδεμόνων

Σας θυμίζουμε ότι πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα θα πρέπει να κάνετε δήλωση ως «επισκέπτης» στο EduPass. Αν είστε εμβολιασμένοι ή έχετε πιστοποιητικό νόσησης (τελευταίου τριμήνου) η δήλωση στο EduPass έχει πλέον διάρκεια μιας εβδομάδας δηλαδή δεν θα γίνεται μία μόνο φορά, όπως ήταν η αρχική οδηγία. Οι υπόλοιποι θα μπορείτε να προσέρχεστε στο χώρο του σχολείου μόνο με αρνητικό Rapid Test 48 ωρών ή PCR 72 ωρών και αφού πρώτα κάνετε δήλωση στο EduPass ως «επισκέπτης». Η δήλωση στο EduPass και η επίσκεψη στο σχολείο γίνεται εντός 48 ή 72 ωρών από τη διενέργεια του αντίστοιχου τεστ. Κανείς γονέας/κηδεμόνας δεν θα γίνεται δεκτός στη σχολική μονάδα χωρίς δήλωση στο EduPass.

Οποιοσδήποτε πολίτης θέλει να επισκεφτεί το σχολείο θα πρέπει να δηλώσει την επίσκεψή του στο EduPass. Οι προϋποθέσεις είναι οι ίδιες όπως και στους γονείς.