Ευφάνταστες δημιουργίες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας θα ομορφύνουν τα φετινά Χριστούγεννα καθώς ζωγραφίζουν, ντύνουν, τρυπούν, κόβουν, συνθέτουν, κολλούν, ολοκληρώνουν χριστουγεννιάτικα στολίδια-μικρά έργα τέχνης για το Bazaar που διοργανώνει το σχολείο μας κατά τις ημερομηνίες 19 και 21 Δεκεμβρίου.

Στο πλαίσιο της χριστουγεννιάτικης αυτής δράσης περιλαμβάνονται εκθέματα-καλλιτεχνικές δημιουργίες, χριστουγεννιάτικες χειροποίητες κατασκευές (κάρτες, δεντράκια, διακοσμητικά κουκουνάρια, λουλούδια, χιονόμπαλες, αστέρια…) των παιδιών του σχολείου με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους της Οικιακής Οικονομίας και Οικολογίας κ. Λίταινα Ιωάννας.

Με συνεργασία,  φαντασία και τα απαραίτητα υλικά (μαρκαδόροι, ξυλομπογιές, κολλάζ κ.ά.) ζουν μια ευχάριστη χριστουγεννιάτικη εικαστική και τεχνική νότα και προετοιμάζουν την εορταστική ατμόσφαιρα του σχολικού Bazaar.