Επιμελής προετοιμασία μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας με χαρά, δημιουργικότητα, μεράκι και πολλές χριστουγεννιάτικες  ιδέες, εξελίσσεται για αρκετό διάστημα με στόχο ένα επιτυχημένο χριστουγεννιάτικο Bazaar κατά τις ημερομηνίες 19 και 21 Δεκεμβρίου 2023.

Μαθητές και μαθήτριες ιδιαίτερα χαρούμενοι για τη βοήθεια που προσφέρουν με τις χριστουγεννιάτικες εικαστικές κατασκευές που έχουν φτιάξει, δημιουργούν ασταμάτητα για το καλαίσθητο αποτέλεσμα του Bazaar.

Η  δημιουργία αυτή των εκθεμάτων σχετικών με την περίοδο των Χριστουγέννων (δεντράκια, κουκουνάρια, στεφανάκια κ.ά.) είναι προϊόν συνεργασίας μεταξύ τους ενώ  φιλοτεχνούν και διασκεδάζουν με τη στήριξη και ενθάρρυνση της καθηγήτριάς τους των Εικαστικών κ. Γιαλαμά Αναστασίας.