Την Τετάρτη, 6 Δεκεμβρίου 2023, υλοποιήθηκε αθλητική δραστηριότητα με την επίσκεψη δύο τμημάτων της Γ΄ Τάξης Γυμνασίου του σχολείου μας στις εγκαταστάσεις του Olympic Park στην πόλη της Λάρισας.

Μαθητές και μαθήτριες με τη συνοδεία εκπαιδευτικών του σχολείου ξεναγήθηκαν στο Αθλητικό Συγκρότημα με τα σύγχρονα γήπεδα ποδοσφαίρου και Padel.

Στη συνέχεια, πραγματοποίησαν τουρνουά του ομαδικού αθλήματος ποδοσφαίρου και τουρνουά Padel, το διασκεδαστικό παιχνίδι που ο αθλούμενος καλείται να χρησιμοποιήσει στρατηγική και φαντασία.

Τα παιδιά βίωσαν το συναίσθημα της ομαδικότητας, της χαράς και της ικανοποίησης στους αγωνιστικούς χώρους του αθλητικού κέντρου.

Συμμετείχαν: Τα τμήματα της Γ΄ Τάξης-Γ1, Γ5.

Συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί: 1) Κακαράντζας Γ. (ΠΕ11) – Οργανωτής της Αθλητικής                                                   Δράσης & καθηγητής Φυσικής Αγωγής

2) Γιαλαμά Α. (ΠΕ08)

3.) Σιμογιάννη Στ. (ΠΕ06)