Την Παρασκευή 27.10.2023 πραγματοποιήθηκε η Σχολική γιορτή στο πλαίσιο της επετείου για την 28 η Οκτωβρίου 1940 με Θέμα: «Φασισμός – Ναζισμός – Αντίσταση» και πολλαπλά μηνύματα του Ιστορικού ΟΧΙ του Ελληνικου λαού, της Ελευθερίας, Ισότητας, Δικαιοσύνης, της Εθνικής Αντίστασης.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας τίμησαν τους πολεμιστές της Ελευθερίας στα βουνά της Πίνδου, συμμετείχαν σε εικαστικά, σε θεατρικά –μουσικά δρώμενα και απαγγελίες ποιημάτων με την καθοδήγηση των καθηγητών και των καθηγητριών τους!

Την οργάνωση της γιορτής επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες κ. Κυριάκου Μαγδαληνή, κ. Πατσιατζή Δέσποινα και Γιαλαμά Αναστασία. Την τεχνική επιμέλεια η κ. Γάλλου Ζωή και τη μουσική καθοδήγηση ο εκπαιδευτικός κ. Ντάλλας Εμμανουήλ.

Το Σάββατο, 28 Οκτωβρίου το σχολείο μας συμμετείχε με υπερηφάνεια, με τη σημαία στην παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της πόλης.