Την Πέμπτη 24/03/2022 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή στο πλαίσιο της επετείου για την 25η Μαρτίου 1821. Στην αίθουσα κάθε τμήματος οι μαθητές παρακολούθησαν βίντεο που ήταν αφιερωμένο στις Γυναίκες της επανάστασης. Το βίντεο αναφερόταν στο ρόλο που διαδραμάτισαν οι γυναίκες στα χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης και πως αυτές συνέβαλαν στον αγώνα για την απελευθέρωση. Επίσης μαθητές της Α’ τάξης συμμετείχαν στην γιορτή με ποιήματα και αφηγήσεις. Την οργάνωση της γιορτής επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες κ. Κυριάκου Μαγδαληνή και κ.Πατσιατζή Δέσποινα. Την τεχνική επιμέλεια είχαν οι εκπαιδευτικοί κ. Ντάλλας Εμμανουήλ και κ. Ντάμτσιου Κωνσταντίνα.

Την Παρασκευή 25 Μαρτίου το σχολείο μας συμμετείχε στην παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της πόλης. Οι μαθητές μας παρέλασαν με υπερηφάνεια, με την καθοδήγηση του γυμναστή του σχολείου κ. Κακαράντζα Γεωργίου.