Στο πλαίσιο προγραμματισμού υλοποίησης ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus KA1 (2018-1-EL01-KA01-047033) με τίτλο “Το Σχολείο είναι για όλους” από το σχολείο μας, 6 καθηγητές μας  παρακολούθησαν ημερίδα, που διοργάνωσε το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, Εθνική Μονάδα Συντονισμού του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ για τους τομείς της Εκπαίδευσης και Κατάρτισης. Η ημερίδα έλαβε χώρα στο ξενοδοχείο LARISSA IMPERIAL την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018. Κύριος στόχος της ημερίδας ήταν η παροχή πληροφόρησης προς τους ενδιαφερόμενους σχετικά με τις δυνατότητες επιμόρφωσης και κατάρτισης στο εξωτερικό καθώς και τις δυνατότητες δικτύωσης. Οι καθηγητές που συμμετείχαν ήταν οι: Παπαμαργαρίτης Βασίλειος, Τασιόπουλος Ευάγγελος, Γάλλου Ζωή, Εξάρχου Ασημίνα, Καλπακίδου Δέσποινα και Σιμογιάννη Σταματία.