Την  Παρασκευή 16 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου.  Η επέτειος αυτή τιμά την αιματηρή εξέγερση που έγινε στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο της Αθήνας στις 14 Νοεμβρίου 1973 και ολοκληρώθηκε λίγες μέρες αργότερα στις 17 Νοεμβρίου του 1973 με βίαιο τρόπο και με την εισβολή του τανκ  από την κεντρική πύλη του ιδρύματος.

Οι ιστορικές μνήμες εκείνης της εποχής παρουσιάστηκαν μέσα από αφηγήσεις, ποιήματα, μουσική από την χορωδία, βίντεο και ηχητικά ντοκουμέντα και ένα θεατρικό δρώμενο από τους μαθητές του σχολείου.

Την οργάνωση της γιορτής επιμελήθηκε η κ. Καλφούντζου Σταυρούλα με την συμβολή της κ. Κυριάκου Μαγδαληνής. Την μουσική επιμέλεια είχε ο κ. Ντάλλας Μανώλης, εικαστικά η κ. Γιαλαμά Αναστασία ενώ την τεχνική επιμέλεια ανέλαβε η κ. Γάλλου Ζωή και η κ. Σιμογιάννη Σταματία.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!