Την  Παρασκευή 28  Σεπτεμβρίου ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Παπαμαργαρίτης Βασίλειος και ο υποδιευθυντής κ. Τασιόπουλος Ευάγγελος παρακολούθησαν την Τεχνική Ημερίδα Διαχείρισης και Παρακολούθησης Σχεδίων Κινητικότητας Σχολικής Εκπαίδευσης ΚΑ1 2018.

Η ημερίδα  διοργανώθηκε από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών  και υλοποιήθηκε  στους χώρους του Εθνικού Ιδρύματος  Ερευνών  στην Αθήνα. Την ημερίδα παρακολούθησαν εκπρόσωποι 135  σχολείων από όλη την Ελλάδα, τα οποία επιλέχθηκαν να πραγματοποιήσουν σχέδια κινητικότητας για την  τρέχουσα σχολική χρονιά.

Με αφορμή την ημερίδα και επειδή το σχολείο μας συμμετέχει σε πρόγραμμα Erasmus KA1 (2018-1-EL01-KA01-047033) με τίτλο “Το Σχολείο είναι για όλους“, την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου σε ειδική συνεδρίαση του συλλόγου διδασκόντων, ο διευθυντής και ο υποδιευθυντής ενημέρωσαν τα μέλη του συλλόγου για τα αποτελέσματα της.