Την Τετάρτη 24/5/2017 στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας και βάση των εγκυκλίων του Υπουργείου Παιδείας οι μαθητές του σχολείου συμμετείχαν σε αγώνες πετοσφαίρισης 4×4. Με συντονιστές τους δύο γυμναστές του σχολείου κ. Κακαράντζα Γεώργιο και κ. Τζιατζιά Μιχάλη, δήλωσαν συμμετοχή 204 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι συγκρότησαν μεικτές ομάδες και αγωνίστηκαν με αντίπαλες ομάδες συμμαθητών/τριών τους. Οι αγώνες γινόταν ταυτόχρονα στα τέσσερα γήπεδα πετοσφαίρισης που υπάρχουν στο προαύλιο του συγκροτήματος 6ου Γυμνασίου- 6ου Λυκείου. Η μέρα ξεκίνησε στις 8:30 π.μ. αρχικά με ενημέρωση των μαθητών για τον τρόπο οργάνωσης, συνεχίστηκε με τους αγώνες και ολοκληρώθηκε στις 13:00 μ.μ. περίπου μέσα σε μία γιορτινή ατμόσφαιρα.

petosfairisi1 petosfairisi2 petosfairisi3