Μια όμορφη δράση με χρώμα χριστουγεννιάτικο υλοποιήθηκε το τελευταίο διάστημα από τους μαθητές  και τις μαθήτριες των τμημάτων της Τεχνολογίας. Η δράση άλλαξε την εκπαιδευτική τους καθημερινότητα κατασκευάζοντας όλοι τους διακοσμητικά, μικροπράγματα, χρήσιμα και απαραίτητα που ομορφαίνουν την καθημερινή ζωή και θα διατεθούν σε Bazaar στον χώρο του σχολείου κατά τις ημερομηνίες 19 και 21 Δεκεμβρίου 2023.

Ενδεικτικά: χριστουγεννιάτικα στολίδια, καρτούλες, δωροκουτάκια με χριστουγεννιάτικες λεπτομέρειες, ελατάκια, αστέρια, διακοσμητικοί Αι Βασίληδες, αρωματικά κεράκια, σπιτάκια, αγγελάκια.

Η ενασχόληση αυτή αγκαλιάστηκε από τα παιδιά με διάθεση και μεράκι, δούλεψαν με κέφι και μεθοδικότητα ενώ τους δίδαξε ομαδικότητα, συνεργασία, υπομονή και τους χαροποίησε δημιουργώντας σε όμορφο, φιλικό κλίμα με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κ. Καλφούντζου Σταυρούλας (ΠΕ 88-02).