Την Παρασκευή, 25-10-2019, γιορτάστηκε στο σχολείο μας η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου1940. Η γιορτή, που οργανώθηκε από την κ. Δέσποινα Πατσιατζή, με τη συνδρομή της κ. Κυριάκου Μαγδαληνής, πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας στις 10.30 π.μ. Η εκδήλωση ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού και τον ορισμό σημαιοφόρων και παραστατών που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου. Κατόπιν ακολούθησε η παράδοση της σημαίας στη μαθήτρια  Κουτσογιάννη Δήμητρα. Κατά τη διάρκεια της γιορτής μαθητές και χορωδία πλαισίωσαν την εκδήλωση με ποιήματα και τραγούδια. Η γιορτή έκλεισε με τον εθνικό μας ύμνο και την απονομή βραβείων και αριστείων στους μαθητές που αρίστευσαν κατά τη σχολική χρονιά 2018-2019.

Την μουσική επιμέλεια της γιορτής είχε ο κ. Ντάλλας Εμμανουήλ, την εικαστική επιμέλεια η κ. Γιαλαμά Αναστασία, με τους μαθητές και τις μαθήτριες των τμημάτων Γ2 και Γ4, ενώ το τεχνικό μέρος ανέλαβαν η κ. Γάλλου Ζωή με την υποστήριξη της κ. Σιμογιάννη Σταματίας και των μαθητών Γκιούρη Βασιλείου, Παπακωνσταντίνου Αθανασίου και Πουλιούλη Αχιλλέα.