Την Παρασκευή,  05 Οκτωβρίου 2018 στην πλατεία της Νεάπολης, το Σχολείο μας συμμετείχε στο πλαίσιο της εκστρατείας που έγινε για το Περιβάλλον & την Περιβαλλοντική συμπεριφορά με σύνθημα “Ανακύκλωσε στους μπλε κάδους”.

Η συμμετοχή στην  Εκπαιδευτική δράση ειχε σκοπό την ενημέρωση & ευαισθητοποίηση για την ανακύκλωση συσκευασιών από χαρτί, πλαστικό, γυαλί, αλουμίνιο και λευκοσίδηρο.

Κατά τη διάρκεια της δράσης τα παιδιά έπαιξαν παιχνίδια  στο Λούνα Παρκ της Ανακύκλωσης με σκοπό την εξοικείωσή τους με την ανακύκλωση στον μπλε κάδο.

Συνδιοργανωτές: Η Αντιδημαρχία Περιβάλλοντος του Δήμου μαζί με την Ελληνική Εταιρία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης  σε συνεργασία με τον ΣΚΑΙ

Συμμετείχαν:τα τμήματα της Α’ Τάξης Γυμνασίου του Σχολείου μας  –   Α1, Α2, Α3 , Α4