Μία θεατρική παράσταση με μια σύγχρονη προσέγγιση των γεγονότων, που επιμελήθηκε η φιλόλογος κ. Κυριάκου Μάγδα, παρουσίασαν στο αμφιθέατρο του σχολείου μαθητές της Γ΄ τάξης με τίτλο “Πρωτοχρονιά μέσα στην κρίση”. Η παράσταση πλαισιώθηκε με Πρωτοχρονιάτικα κάλαντα, Ποιήματα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου.

Η οργάνωση της γιορτής πραγματοποιήθηκε από τις καθηγήτριες κ. Πατσιατζή Δέσποινα & Κυριάκου Μάγδα, η μουσική επιμέλεια από τον μουσικό κ. Ντάλλα Μανώλη, εικαστικά από την κ. Γιαλαμά Αναστασία & τους μαθητές/τριες του Γ5 και η τεχνική επιμέλεια της εκδήλωσης έγινε από την κ. Γάλλου Ζωή.

Όλοι οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν και απόλαυσαν την εκδήλωση για την πιο μαγική γιορτή του χρόνου!!!