Οι μαθητές του Α1 τμήματος στα πλαίσια της Θεματικής Εβδομάδας παρουσιάζουν την συνθετική εργασία, που έκαναν ομαδικά κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Η εργασία έγινε στο μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας, με τη διακριτική καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κ. Δέσποινας Καλπακίδου και πραγματοποιήθηκε σε τρεις φάσεις: 1. Συνέντευξη με θέμα: Διακοπές σε ήσυχη παραλία ή όχι; 2. Γραφική παράσταση των αποτελεσμάτων. 3. Δύο ψηφιακές αφίσες με εικόνες και επιχειρήματα των μαθητών.

Εντάξαμε την εργασία μας στη θεματική ενότητα : «Πρόληψη Εθισμού και Εξαρτήσεων» και της δώσαμε τον τίτλο: «Λέμε ΟΧΙ στον εθισμό στο Διαδίκτυο. Κάνουμε το Διαδίκτυο εργαλείο Μάθησης», στόχο που τον υλοποιήσαμε με τη δράση και την εξωστρέφειά μας !!

1. Όχι στον εθισμό στο Διαδίκτυο

2. Γραφική παράσταση

3. Επιχειρήματα των μαθητών

Παράλληλα στα πλαίσια της Θεματικής εβδομάδας, μαθητές των τμημάτων Α5, Β1, Β3, δημιούργησαν τις παρακάτω εργασίες: