Το σχολείο μας τίμησε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου με μια εορταστική εκδήλωση, η οποία εστίασε στο ρόλο της τέχνης στα χρόνια του πολέμου και της κατοχής. Μέσα από τα κείμενα και το οπτικοακουστικό υλικό αναδείχθηκε η τραγικότητα εκείνων των ημερών αλλά και η χιουμοριστική διάθεση του λαού μας.

Τονίστηκε επίσης η συμμετοχή των νέων στον αγώνα για την ελευθερία και συνδέθηκε το παρελθόν με το παρόν μέσα από τις έννοιες: πόλεμος – αντίσταση – ειρήνη. Η γιορτή πλαισιώθηκε με τραγούδια της χορωδίας.

Η ομάδα των καθηγητών που συνεργάστηκαν για την εκδήλωση αποτελείται από τους:

• Εξάρχου Ασημίνα
  • Θανοπούλου Ευαγγελία
  • Κυριάκου Μάγδα
  • Γάλλου Ζωή
  • Γιαλαμά Νατάσσα
  • Ντάλλα Εμμανουήλ

Ανήμερα της επετείου οι μαθητές μας έλαβαν μέρος στην καθιερωμένη παρέλαση στο κέντρο της πόλης. Δείτε τις φωτογραφίες τόσο της σχολικής γιορτής όσο και της παρέλασης παρακάτω.