Την Πέμπτη, 2 Οκτωβρίου 2024 έγινε η καθιερωμένη ενημέρωση των γονέων των μαθητών/μαθητριών  των Α, Β, και Γ τάξεων  του σχολείου μας.

Τους γονείς υποδέχθηκαν οι καθηγητές/καθηγήτριες του σχολείου και ενημέρωσε ο Διευθυντής κ. Παπαμαργαρίτης Βασίλειος.

Η ενημέρωση προσέφερε στους γονείς τη δυνατότητα να μάθουν πολύτιμες πληροφορίες για τη φοίτηση και τις απουσίες, τον προτεινόμενο εσωτερικό κανονισμό και την πειθαρχία, τα διδακτικά αντικείμενα. Πληροφορήθηκαν ακόμη για τις πολιτιστικές και άλλες δράσεις που υλοποιεί το σχολείο μας.

Η συνάντηση αυτή έγινε, επίσης, αφορμή για διάλογο,  επίλυση των αποριών  και  αλληλογνωριμία ανθρώπων που έχουν έναν κοινό στόχο, την πρόοδο και την ευημερία των μαθητών και μαθητριών μας!