Πανέμορφη πρωτοβουλία: Πολύχρωμα σκαλοπάτια με όμορφα συνθήματα, με στόχο την ανάπτυξη της φιλίας και της συνεργασίας, στις σκάλες του σχολείου μας !

Στο πλαίσιο της προώθησης θετικών συμπεριφορών στον χώρο του σχολείου οι Γονείς και οι Κηδεμόνες  οργάνωσαν εικαστική παρέμβαση με τη συνεργασία της Σχολικής κοινότητας τοποθετώντας συνθήματα θετικών συμπεριφορών στις σκάλες του σχολείου.

Εμείς, αγαπημένοι μας μαθητές και αγαπημένες μας μαθήτριες, μόνο να χαιρόμαστε μπορούμε για εσάς!

Από καρδιάς σας ευχόμαστε όλα τα καλά που ονειρεύεστε. Γιατί αυτή η ζωή παίρνει αξία όταν ονειρευόμαστε, όταν ζούμε, όταν αγαπάμε και όταν πηγαίνουμε λίγο παραπέρα μαθαίνοντας!

Σας κοιτάζουμε και χαιρόμαστε μαζί σας κι εσάς που μεγαλώσατε, εσείς της Γ΄ Γυμνασίου τώρα και ήρθε η ώρα να σας πούμε «Καλό Δρόμο, παιδιά! ».

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη συνεργασία τους και την προσφορά τους!

Καλό Καλοκαίρι σε όλους & όλες!