Η δημιουργική ορμή των μαθητών σε έναν δύσκολο καιρό για τη σχολική πράξη μας εξέπληξε. Ανταποκρίθηκαν αμέσως στην ιδέα ενός padlet-Αφιέρωμα στα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση του 1821.

Με ευρηματικότητα και συγκινητικό τρόπο, αξιοποιήσαμεμε τους  μαθητές και τις μαθήτριες των Γ1 & Γ4 τμημάτων του 6ου Γ/σίου Λάρισας γνώσεις ιστορικές και των εικαστικών τεχνών στα γνωστικά αντικείμενα της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας και Γλωσσικής Διδασκαλίας για την εργασία-Αφιέρωμα, με την καθοδήγηση της διδάσκουσας καθηγήτριας Τασιοπούλου Παρασκευής.

Με σεβασμό τιμήσαμε το ορόσημο στην ιστορία του Έθνους μας αναδεικνύοντας τη συλλογική εργασία και τη σπουδαιότητά της σε ένα έτος συλλογικού και εθνικού στοχασμού στις αξίες και τα μηνύματα του Ιερού Αγώνα του 1821.

Padlet για την 25η Μαρτίου από τα τμήματα Γ1 και Γ4